Collegium Civitas

Collegium-Civitas-Polonya

Collegium Civitas, Polonya’nın başkenti Varşova’da yer alan bir özel üniversitedir. 1997 yılında kurulan Collegium Civitas, Polonya Bilimler Akademisinin beş enstitüsünün himayesinde, bu ünlü kurumun öğretim ve araştırma geleneklerini sürdürmektedir.

Üniversite; Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Sosyoloji alanında lisans ve yüksek lisans derecelerinde eğitim sunmaktadır. Okulda aynı zamanda bir dönemlik sertifika programları, yaz okulu ve çalışma ziyaretleri, Lehçe ve İngilizce hazırlık kursları yer almaktadır. Son yıllarda Sosyoloji alanında doktora derecesi de vermeye başlamıştır.

Collegium Civitas, Polonya’da, yükseköğretimde yeni ve ödüllendirici yaklaşımlara en açık üniversitelerdendir. Disiplinler arası yaklaşımlar, öğretim üyesi ve öğrenciler arasında açık iletişim, yurtdışı eğitim programları, stajlar ve bireysel öğrenci araştırma projelerinin teşviki ve denetlenmesi üniversitenin öne çıkan özellikleridir.

Üniversite, Ulusal Akreditasyon Komisyonu ve Üniversite Akreditasyon Komisyonu’ndan akreditasyonlara sahiptir. Aynı zamanda Collegium Civitas, Uluslararası Sosyoloji Derneği, Uluslararası Siyasi Psikoloji Derneği, Uluslararası Siyaset Bilimi Derneği gibi birçok uluslararası dernek ve kuruluşun resmi üyesidir. Haziran 2018 tarihinde açıklanan istatistiklere göre Polonya’daki özel üniversiteler arasında yedinci konumdadır. Tüm Polonya Yüksek Öğrenim Kurumları arasında “Uluslararasılaşma” kategorisinde üçüncü sıradadır. Polonya’daki devlet okulu olmayan üniversiteler arasında Sosyoloji, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi alanında birincidir.

Collegium Civitas Üniversitesi, Siyasal Bilimleri ve Uluslararası İlişkiler ile Sosyoloji alanlarında Polonya’nın tartışmasız bir numarası olarak kabul edilmektedir. Polonya’daki üniversiteler sıralamasında Gazetecilik ve Yeni Medya bölümünde de bir numaraya yerleşmiştir.

Eğitim Alabileceğiniz Bölümler ve Eğitim Ücretler,

Program AdıSüre (Sömestr)Ücret (Yıl/Euro)Başlangıç
İngilizce Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
Multimedya İletişim6€ 2.760Ekim/Mart
Halkla İlişkiler, Pazarlama ve Yeni Medya6€ 2.760Ekim/Mart
Sosyoloji6€ 2.760Ekim/Mart
Uluslararası Ilişkiler6€ 2.760Ekim/Mart
Medya, Diplomasi ve Uluslararası Müzakere6€ 2.760Ekim/Mart
Uluslararası İşletme ve Pazarlama6€ 2.760Ekim/Mart
Yeni Medya ve Gazetecilik6€ 2.760Ekim/Mart
Uluslararası İşletme Yönetimi6€ 2.760Ekim/Mart
İşletme6€ 2.760Ekim/Mart
Dijital Pazarlama6€ 2.760Ekim/Mart
İngilizce Yüksek Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
Sosyoloji4€ 2.980Ekim/Mart
Sosyal Medya Yönetimi ve Dijital Pazarlama4€ 2.980Ekim/Mart
Uluslararası İlişkiler4€ 2.980Ekim/Mart
Uluslararası İşletme ve Müzakere Yönetimi4€ 2.980Ekim/Mart
Uluslararası Güvenlik Çalışmaları4€ 2.980Ekim/Mart
Uluslararası Barış ve İhtilaf Çalışmaları4€ 4.370Ekim/Mart

Tanıtım Broşürleri

Leave Your Comment