Medical University of Warsaw

Polonya’nın en kaliteli üniversitelerinden birisi olan Varşova Tıp Üniversitesi 1809 yılında kurulmuştur. 200 yılı aşkın köklü bir geçmişe sahip olan üniversite Polonya’nin başkenti Varşova’da, geçmişten getirdiği deneyim ve tecrübelerle geleceğin doktorlarını yetiştirmeye devam etmektedir.

Kendi alanlarında dünya çapında başarılara imza atmış 1.500 civarındaki akademisyen kadrosuyla ulusal ve uluslararası yaklaşık 10.000 öğrenciye eğitim veren Varşova Tıp Üniversitesi; tıp, diş hekimliği ve eczacılık olmak üzere 3 tam zamanlı lisans programı da dahil olmak üzere 19 farklı eğitim programında İngilizce eğitim alabilme olanağı sunmaktadır. Bünyesindeki İngilizce hazırlık okulu, Polonya’nın alanındaki en iyi okulu olduğundan gerek yurt içinden gerekse yurt dışından birçok öğrenci Varşova Tıp Fakültesi’nde okumayacak olsa da sadece dil eğitimi için bu okulu tercih etmektedir.

Neden Varşova Tıp Üniversitesi

Polonya'daki en iyi tıp üniversitesi

İngilizce Eğitim Veren Bölümler

6 Yıllık Tıp programını tamamlayan adaylar Polonya, Avrupa Birliği, ABD, Kanada ve dünyanın diğer birçok ülkesinde tanınan tıp doktorluğu diplomasını almaya hak kazanırlar.

5 Yıllık Tıp programını tamamlayan adaylar Polonya, Avrupa Birliği, ABD, Kanada ve dünyanın diğer birçok ülkesinde tanınan diş hekimliği diplomasını almaya hak kazanırlar.

5 Yıllık Eczacılık programını tamamlayan adaylar Polonya, Avrupa Birliği, ABD, Kanada ve dünyanın diğer birçok ülkesinde tanınan eczacılık diplomasını almaya hak kazanırlar.

Download Resources