Polish-Japanese Academy of Information Technology

Pjatka

1994 yılında Polonya ve Japonya arasında imzalanan ikili anlaşma çerçevesinde kurulan Polish-Japanese Academy of Information Technology Polonya’nın en iyi özel üniversitelerinden birisidir.

O yıllarda Polonya’da özellikle bilgisayar bilimleri konusunda belli bir gelişimin kaydedilmesi amaçlanmıştır. Benzer politikalar esasen Orta Avrupa ülkelerinin bazıları için de geçerlidir. Üniversitenin varlığı, bölgede bilişim teknolojilerinin çok hızlı bir şekilde gelişmesine neden olmuştur. Polish Japanese Academy of Information Technology mezunları Polonya ve Japonya başta olmak üzere pek çok ülkede değişik alanda çalışma ya da staj yapma olanağı bulur.

Mezun olanların en önemli avantajı, Japonya’daki prestijli teknoloji firmalarının verdiği destektir. Aynı zamanda Japonya hükümeti, burada okuyan öğrencilere her dönem burs desteği de sunmaktadır. Polonya’da bilişim teknolojilerindeki bariz gelişimde, bu akademinin yadsınamaz bir payı söz konusudur. Polish Japanese Academy of Information Technology çatısı altında Japon Dili ve Kültürü bölümü de mevcuttur.

İki ülke arasındaki kültürel, tarihi ve ekonomik bağların güçlenmesine katkıda bulunan Polonya-Japon Bilgi Teknolojileri Akademisi, Varşova şehrinde yer alır. Öte yandan Gdansk ve Bytom bölgelerinde de birer araştırma/geliştirme merkezleri mevcuttur.

Polonya-Japon Bilgi Teknolojileri Akademisi bugün itibariyle 6 bine yakın öğrenciye sahiptir. PJATK, Polonya’da en çok rağbet gören 5 özel üniversiteden biri durumundadır.

Bugün Polonya-Japon Bilgi Teknolojileri Akademisi’nde toplamda dört ayrı bölümden söz etmek mümkündür. Üniversitenin başkentin tam olarak merkez konumunda yer alması da öğrencilerin sosyalleşebilmeleri adına büyük bir fırsat doğurur. Her sene pek çok proje geliştiren ve araştırmaya öncülük eden Polonya-Japon Bilgi Teknolojileri Akademisi’nde öğrenciler; Proje Yönetimi, BT Sistemleri, İş Analitiği gibi uzmanlıklara ilgi gösterir.

Okula ait kütüphanede 10 binin üzerinden kitap bulunur. Kitaplar, elektronik yayınlar ve dergiler, kütüphanenin temel kaynaklarını oluşturur. Kütüphanede aynı zamanda ücretsiz Wİ-Fİ ağı söz konusudur. Özel okuma odaları ve görme engellilere özel istasyonlar, kütüphanenin en beğenilen özellikleri arasında yer alır.

Eğitim Alabileceğiniz Bölümler ve Fiyatları

Program AdıSüre (Sömestr)Ücret (Yıl/Zloty)
Başlangıç
İngilizce Lisans Programları 
Computer Science (Bilgisayar Bilimleri)718,200 PLN/ Ekim
New Media Arts (Yeni Medya Sanatları)618,200 PLN/ Ekim
Interior Design (İç Mimarlık)613,600 PLN/ Ekim
Information Management718,200 PLN/ Ekim
Culture of Japan (Japon Kültürü)68,100 PLN/ Ekim
İngilizce Yüksek Lisans Programları
Computer Science ( Bilgisayar Bilimleri)419,600 PLN/ Ekim
New Media Arts (Yeni Medya Sanatları)419,600 PLN/ Ekim

Tanıtım Broşürleri

Leave Your Comment