Oturum Sağlık Sigortası

Genel Bilgiler

Polonya oturum izni başvurusu yapan yabancıların Polonya Cumhuriyeti toprakları içerisinde hastane masraflarını karşılayacak bir sağlık sigortasına sahip olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir. Polonya’da sağlık sigortasına sahip olduğunuzu göstermek için aşağıdaki belgelerden birisini sunabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası

Polonya’daki tıbbi bakım masraflarını (tıbbi yardım ve hastane bakımı) karşılayan özel bir sigorta ile oturum başvurusu yapabilirsiniz. Poliçenin oturma izni verilmesine ilişkin kararın verildiği gün geçerli olması gerektiğini unutmayın. Taksitle ödeme yapıyorsanız, ödeme belgesini  ibraz ettiğinizden emin olun.

ZUS (SGK) Sosyal Güvenlik Kurumu Sigortası

Polonya Cumhuriyeti topraklarında çalıştığınızdan dolayı veya bir yakınınızın ZUS sigortasına dahil edildiğiniz için ZUS sigortanız var ise, Polonya oturum başvuru işlemlerinde ZUS sigortanızın yatırıldığına dair evrakları oturum başvurunuza sunabilirsiniz.

Ulusal Sağlık Fonu (NFZ) İsteğe Bağlı Sağlık Sigortası

Polonya’da NFZ tarafından çalışmayan kişiler için sunulan isteğe bağlı Sağlık Sigortası sözleşmesi imzalayıp bu sözleşmeyi ve sigortanın aylık primlerini ödediğinize dair belgeleri oturum başvurunuza sunabilirsiniz.

Yabancı Özel Sağlık Sigortası

Polonya’da sağlık masraflarınızı kapsayan yabancı bir özel sağlık sigortasıda sunabilirsiniz. Eğer böyle bir sigorta ile oturum başvurusu yapacaksanız, sigortanın yeminli tercümesini sunmayı unutmayınız.

Ayrıntılı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Adres:

Srebrna 16/207, 00-810, Varşova

Çalışma Saatlerimiz:

Pzt – Cum: 8:00 am – 6:00 pm

İletişim Formu

  Adres:
  Ul. Srebrna 16/207
  00-810, Warsaw/Poland

  Çalışma Saatleri:

  Pzt – Cum: 8:00 am – 6:00 pm

  Daima güncel kalın !

  Polonya ile ilgili tüm haberler ve yeniliklerden haberdar olmak için e-posta bültenimize abone olabilirsiniz.


  Copyright © GoPoland 2022. Tüm hakları saklıdır.