Polonya Oturum İzni Reddi İtirazı

Polonya oturum izninden red yerseniz, hangi yollara başvurmalısınız?

 • Polonya’da oturum izni başvurunuzun reddedilmesi halinde Voyvodalık ofisi aracılığıyla Yabancılar Dairesi Başkanlığına itiraz başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • Eğer halen geçerli bir vizeniz varsa itiraz başvurusu yapmadan tekrardan oturum başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • Eğer geçerli bir vizeniz yoksa ve Voyvodalık ofisinin vermiş olduğu olumsuz karara gereken süre içerisinde itiraz etmezseniz kararın kesinleşmesine müteakip Polonya Cumhuriyeti topraklarını terk etmeniz gerekmektedir. Bu durumda ülkenize dönüp tekrardan vize alıp Polonya’ya gelebilirsiniz.
Polonya oturum izni | Oturum kartı | GoPoland

Polonya oturum izninden red almanız durumunda, itiraz süresi ne kadardır?

Polonya’da oturum izni başvurusu reddedilen yabancılara posta aracılığıyla oturum izni başvurusunun red edildiğine dair gerekçeli karar metni gönderilir. Karar metnini postadan teslim almanızdan itibaren 14 gün içerisinde Voyvodalık ofisi aracılığıyla Yabancılar Dairesi Başkanlığına itiraz başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. 14 günlük sürenin aşılması halinde karara itiraz hakkınız bitmektedir.

Polonya oturum izninden red almanız durumunda, itiraz dilekçesi nasıl hazırlanır?

Polonya oturum izni başvurusundan red alınması durumunda hazırlanması gereken itiraz dilekçesi ile ilgili en önemli husus dilekçenin Lehçe olarak hazırlanmasıdır. Lehçe dışında başka herhangi bir dilde hazırlanmış itiraz dilekçesi maalesef kabul edilmemektedir. Bu nedenle eğer Lehçe bilmiyorsanız itiraz işleminizi göçmenlik ve yurttaşlığa kabul hizmetleri konusunda uzman birisiyle yapmanız sizin için en iyisi olacaktır. Polonya oturum izni reddi itiraz başvurusu konusunda profesyonel destek almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Polonya oturum izninden red almanız durumunda red sebebi başvurana belirtiliyor mu?

Polonya’da oturum izni başvurusu reddedilen yabancılara posta aracılığıyla oturum izni başvurusunun red edildiğine dair Lehçe olarak hazırlanmış gerekçeli karar metni gönderilir. Gerekçeli karar metninde ayrıntılı bir şekilde oturum başvurunuzun neden reddedildiği size belirtilir. Polonya oturum izni reddi karar metnini okuyacak seviyede Lehçe bilmiyorsanız, kararınızı PDF formatında bize gönderin. Oturum başvurunuzun neden red edildiğine ve bu durumda neler yapabileceğinize dair ücretsiz bir bilgilendirme gönderelim.

Polonya oturum izninden red almanız durumunda, itirazı uzman aracılığıyla yaparsanız hızlı sonuç alır mısınız?

Polonya’da göçmenlik hukuku alanında uzman bir kişiyle başvurmanız sürecin hızlanmasından ziyade itiraz başvurunuzun güçlü ve etkili olmasını sağlar. Uzman tarafından hazırlanan itiraz dilekçesi sayesinden red aldığınız başvurunuz olumlu bir şekilde sonuçlanır. Eğer sizde etkili bir itiraz başvurusu yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Polonya'da oturum izni red sebepleri genel olarak nelerdir?

 • Eksik,hatalı veya süresi geçmiş evraklar ile oturum izni başvurusu yapılması
 • Polonya’da kalış ve oturum izni alınması için yeterli bir nedenin bulunmaması
 • Oturum başvurusunun yapıldığı tarihte yabancının Polonya’da geçerli bir vizesinin veya oturum kartının bulunmaması
 • Yabancının beyan ettiği ikamet adresine Polis tarafından yapılan ziyaretlerde, yabancının belirttiği adreste ikamet etmediğinin tespit edilmesi 
 • Eğitim alınan üniversitenin veya çalışılan işyerinin yabancılara eğitim vermek ya da istihdam etmek konusunda yetkisinin bulunmaması

Polonya oturum izninden red almanız durumunda deport edilir misiniz?

 • Oturum izni başvurusunun reddedildiğine dair kararın postadan teslim alınmasından itibaren 14 gün içerisinde karara itiraz edilmemesi durumunda verilen karar kesinleşmektedir.Oturum izni başvurusunun reddedilmesine ilişkin kararın kesinleştiği tarihten itibaren 30 gün içinde Polonya Cumhuriyeti topraklarınının terk edilmesi gerekmektedir.

  Not: Polonya’da uygulanan COVID-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında bu durum uygulanmamaktadır. 

Polonya oturum izninden red almanız, Türkiye'den vize almanızı etkiler mi?

Polonya’da oturum izni başvurusunun reddedilmesinin ülkenizde yapacağınız vize başvurusuna negatif veya pozitif bir etkisi bulunmamaktadır. Oturum izni başvurusunun red edilmesinin ardından 14 gün içerisinde Voyvodalık ofisi aracılığıyla Yabancılar Dairesi Başkanlığına itiraz başvurusunda bulunabilirsiniz veya ülkenize dönüp tekrardan vize alabilirsiniz. Ancak son yıllarda Polonya oturum başvuru işlemlerinin yapıldığı VFS Global isimli vize başvuru merkezlerinde bazı dönemlerde vize randevusu bulmak neredeyse imkansız hale gelmiştir. Bu nedenle oturum başvurusunun reddedilmesi durumunda tekrardan vize almak için ülkenize dönmek yerine daha kolay bir süreç olan oturum kararına itiraz başvurusunu yapmanızı tavsiye ederiz. Oturum başvurusu itiraz işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Ayrıntılı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Adres:

Srebrna 16/207, 00-810, Varşova

Çalışma Saatlerimiz:

Pzt – Cum: 8:00 am – 6:00 pm

İletişim Formu

  Adres:
  Ul. Srebrna 16/207
  00-810, Warsaw/Poland

  Çalışma Saatleri:

  Pzt – Cum: 8:00 am – 6:00 pm

  Daima güncel kalın !

  Polonya ile ilgili tüm haberler ve yeniliklerden haberdar olmak için e-posta bültenimize abone olabilirsiniz.


  Copyright © GoPoland 2022. Tüm hakları saklıdır.